NOWA FORMUŁA! 2x więcej oleju z norweskiego łososia!

Spożycie kwasów Omega-3 w Polsce

Kwasy Omega-3 to niezastąpione składniki odżywcze, które wspierają poprawne funkcjonowanie naszego serca, mózgu i wzroku1. Niestety nasz organizm nie jest w stanie ich wyprodukować i dlatego muszą być stałym elementem zdrowej diety.

Najlepszym źródłem kwasów Omega-3 są tłuste ryby morskie, takie jak łosoś, tuńczyk czy makrela. Powinniśmy je spożywać minimum 2-3 razy w tygodniu.

Niestety 93% Polaków przyznaje, że jada je maksymalnie raz w tygodniu, a połowa z nich włącza je do swojego jadłospisu jeszcze rzadziej3. Potwierdzają to oficjalne statystyki. Polacy spożywają blisko 4 razy mniej ryb niż np. Norwegowie4. Powodów może być wiele, jednym z nich są na pewno wysokie ceny dobrej jakości ryb. A wiele osób po prostu ich nie lubi.

Jeśli należysz do osób, które rzadko jedzą ryby, warto uzupełnić zalecaną dzienną porcję kwasów Omega-3 przy pomocy suplementacji wysokiej jakości suplementem. Jednym z nich jest OmegaMarine™ Premium.

1 1 Kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg EPA i DHA dziennie.
Kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczynia się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie.
Kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie.
2 Źródło: Podsumowanie zaleceń żywieniowych dostępne w raporcie Komisji Unii Europejskiej https://knowledge4policy.ec.europa.eu/health-promotion-knowledge-gateway/food-based-dietary-guidelines-europe-table-9_en 3 Ankieta Narodowa Kampania Zdrowotna Kwasy Omega-3 i witamina D została przeprowadzona przez Natural Pharmaceuticals w okresie od lipca 2018 do stycznia 2019 na 1700 respondentach.
4 https://ec.europa.eu/oceans-and-fisheries/facts-and-figures/facts-and-figures-common-fisheries-policy/consumption_en [dostęp 08.04.2022]

Wygodna dostawa do domu
Tylko oryginalne produkty
Firma godna zaufania
30 dni na zwrot
×
Tylko 39,95 zł
miesięcznie
OmegaMarine™ Premium
Tylko teraz możesz
zaoszczędzić aż 479 zł!